Máte doma kalhoty na gumu? Víte, proč jsou nebezpečné?

13.06.2021

Jednoho krásného dne jsem potkala kamarádku. Dlouho jsme se neviděly. Opravdu dlouho. Nejméně rok. Možná dva. Setkání to bylo nečekané, velmi milé, probraly jsme všechno, co holky potřebují probrat. Klasická témata - chlapi, děti, vaření, kámošky, příbuzenstvo.

Bylo to super, až na červíka, který se zavrtal hodně hluboko do mé šedé kůry mozkové. Vlastně to nebyl červík, ale červ, který se ve mně usídlil na nepříjemně dlouhou dobu. Vlastně to nebyl červík, ani červ, ale ta první uvítací věta, která zazněla hned po pozdravu. "Květy, ty ses hezky spravila!"

Po příchodu domů, s pocitem parádního překvapení a bezva pokecu s kamarádkou, jsem beznadějně zaháněla myšlenku - co tím jako myslela, že jsem se spravila?

Pohled do zrcadla v koupelně mě ubezpečoval, že vypadám pořád stejně. Oblečení nosím taky pořád to samé. Teda, vejdu se do všeho, co nosím! Samozřejmě, že vím, kde mám váhu, která by mi odpověděla okamžitě! Ale nemusím vědět všechno, ne? Zvlášť, když vypadám prostě STEJNĚ!

Možná mi to nebudete věřit, ale odolávala jsem tři čtvrtě roku, než jsem se odhodlala vytáhnout váhu. Samozřejmě jsem se vážila o samotě, hned po ránu, hladová, žíznivá, nahatá a dokonale vyprázdněná. A najednou jsem se dívala pravdě do očí. Přibrala jsem 10 kg. Doprčic! Jak je to možné? Jak to, že jsem si toho nevšimla? Vždyť to nejsou dvě kila, ale DESET!

A najednou jsem na to přišla! Všechny kalhoty měly vzadu v pásku nebo na bocích všitou GUMU. A sukně taky. Výborně! Tak jsem konečně přišla na viníka, který mohl za to, že jsem se nakypřila, aniž bych si toho všimla.

No jo, ale když jsem si těch kil, rovnoměrně rozložených po těle vůbec nevšimla, jak budu vypadat v padesáti? V hlavě se mi ozvalo varování různých žen, které jsem slýchávala: "Počkej po přechodu! To teprve letí váha nahoru."

Tak to ne! Vytáhnu do boje! Ty kila si rozhodně nehodlám nechat!

Tak už chápete, proč jsou kalhoty s gumou nebezpečné? No, kámoši to asi nebudou, když vás ani neupozorní na to, že se něco děje.